Uroczyście otwarcie „Szlaku Pamięci" na terenie byłego getta krakowskiego

30.11.2012
W niedzielę, 25 listopada 2012r. w krakowskim Podgórzu odbyło się uroczyste otwarcie „Szlaku Pamięci Getto 1941-1943". W obecności prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, przedstawicieli miasta i województwa, lokalnej społeczności żydowskiej, Związku Krakowian w Izraelu, ocalonych z krakowskiego getta oraz licznych gości odsłonięto 7 tablic upamiętniających ważne punkty na mapie byłego getta.
więcej o Uroczyście otwarcie „Szlaku Pamięci" na terenie byłego getta krakowskiego
fotoreportaż

Wizyta przedstawiciela Claims Conference - Pana Tony Rordigueza

15.11.2012
W dniu 26 października br Centrum Badań Holokaustu UJ odwiedził Pan Tony Rodriguez przedstawiciel Claims Conference. Conference on Jewish Material Claims against Germany. W spotkaniu z Gościem z USA wzięli udział: Dyrektorka CBH UJ Pani dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, Pan dr Bartosz Kwieciński, Pani Elisabeth Buettner, doktorantka CBH UJ, Pani Katarzyna Kopff-Muszyńska, koordynatorka Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście oraz trzej nauczyciele krakowskich szkół
więcej o Wizyta przedstawiciela Claims Conference - Pana Tony Rordigueza

Otwarcie roku akademickiego 2012/2013 w Centrum Badań Holokaustu UJ

09.10.2012
W dniu 3 października 2012r. o godz. 11.00 odbyła się w Baszcie przy Zamku w Przegorzałach uroczysta Inauguracja roku akademickiego w Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Otwarcie roku akademickiego 2012/2013 w Centrum Badań Holokaustu UJ

Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics - Rekrutacja

08.11.2012
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie FASPE (Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics) realizowanego pod auspicjami The Museum of Jewish Heritage w Nowym Yorku. W tym roku w ramach współpracy między FASPE a Centrum Badań Holokaustu UJ 2 polskich studentów może dołączyć do grupy amerykańskich seminarzystów.
więcej o Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics - Rekrutacja
publikacja

Przewodnik Internetowy Edukacja dla Tolerancji

30.07.2014
We współpracy z OBWE (OSCE/ODHIR) powstał, jeszcze w ramach działalności Pracowni Badań Holokaustu, Przewodnik Internetowy „Edukacja dla Tolerancji" zawierający opisy ponad 300 instytucji zajmujących się problematyką: edukacji dla tolerancji, wolności religii i wyznania, praw człowieka, mniejszości, edukacji międzykulturowej, społeczeństwa obywatelskiego, antysemityzmu, Holokaustu, rasizmu, dialogu międzyreligijnego, konfliktów, pomocy humanitarnej, równości płci, Romów i Sinti.
więcej o Przewodnik Internetowy Edukacja dla Tolerancji