Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Antysemityzm nie jest poglądem

Żydowskie Stowarzyszenie Czulent przy współpracy z Fundacją Autonomia zrealizowało projekt "Antysemityzm nie jest poglądem", którego celem było podjęcie innowacyjnych działania, które w efekcie przyczynią się do zwiększenia świadomości

Żydowskie Stowarzyszenie Czulent przy współpracy z Fundacją Autonomia zrealizowało projekt "Antysemityzm nie jest poglądem", którego celem było podjęcie innowacyjnych działania, które w efekcie przyczynią się do zwiększenia świadomości dotyczącej przeciwdziałania antysemityzmowi, nazwania go i poznania jego form w Polsce.

W ramach projektu skoncentrowano się na trzech podstawowych działaniach:

  1. Stworzenie innowacyjnego i uwspółcześnionego podręcznika antydyskryminacyjnego, skupiającego się na przeciwdziałaniu postawom antysemickim. W podręczniku będą zawarte: analizy podręczników edukacyjnych, materiałów pomocniczych i programowych dla nauczycieli i nauczycielek materiałów edukacyjnych/trenerskich dla trenerów i trenerek; raporty dotyczące współczesnego antysemityzmu w Polsce przykładowe ćwiczenia antydyskryminacyjne.
  2. Opracowanie podręcznika dla edukatorów / edukatorek wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego dotyczący nauczania o społeczności żydowskiej.
  3. Stworzenie workbook dla dzieci przygotowanego przez artystów i artystki. Ćwiczenia w nim zawarte pozwolą w atrakcyjny sposób dla młodego człowieka poznać wolne od uprzedzeń informację o społeczności żydowskiej.

Zespół projektowy tworzyły osoby z bardzo bogatym doświadczeniem trenerskim, socjologicznym, psychologicznym, historycznym i artystycznym. W jego skład weszły przedstawicielki Centrum Badań Holokaustu w składzie: Ewelina Malik, Katarzyna Suszkiewicz, Agnieszka Cebula, Katarzyna Piosek oraz Katarzyna Grzybowska.

Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć pod adresem: http://www.antysemityzm.org/pl/.