Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje

Uroczyste posiedzenie związane z 68. rocznicą oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

22.01.2013
Serdecznie zapraszamy na organizowane w dniu 25.01 przez Collegium Medicum UJ, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau uroczyste posiedzenie związane z 68 rocznicą oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
więcej o Uroczyste posiedzenie związane z 68. rocznicą oswobodzenia obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau

Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

31.07.2012
W związku z obchodami 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie odbył się panel dyskusyjny, współorganizowany przez Centrum Badań Holokaustu wraz z Instytutem Francuskim w Krakowie, Mémorial de la Shoah w Paryżu oraz krakowskim Muzeum Galicja.
więcej o Panel dyskusyjny w ramach 22 Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie

III Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku "Jednostka wobec zbrodni"

18.07.2012
W dniach 25-28.06.2012 r. w Oświęcimiu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku "Jednostka wobec zbrodni". Podczas konferencji jednym z wykładów będzie prelekcja Prof. dr hab. Wiesława Kozuba-Ciembroniewicza- Przewodniczącego Rady Naukowej Centrum Badań Holokaustu UJ pt. "Giovanni Gentile i Benedetto Croce wobec faszyzmu włoskiego."
więcej o III Ogólnopolska Konferencja Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX i XXI wieku "Jednostka wobec zbrodni"

Uroczyste posiedzenie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego

22.04.2012
W dniu 24 stycznia 2012 r. o godz. 16.00 w Auli Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie odbyło się uroczyste posiedzenie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego (TLK) zorganizowane z okazji 67 rocznicy oswobodzenia obozu Auschwitz – Birkenau oraz Międzynarodowego Dnia Holokaustu.
więcej o Uroczyste posiedzenie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego

Generalna Konferencja Rabinów

22.04.2012
W dniu 21.02.2012 r. Centrum Badań Holokaustu UJ gościło wizytujących Centrum delegatów Generalnej Konferencji Rabinów w Niemczech
więcej o Generalna Konferencja Rabinów