Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Galeria

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studencko-doktoranckie seminarium w Domu Konferencji w Wannsee

W dniach 19-23 maja br. grupa 15 studentów oraz doktorantów CBH wzięła udział w anglojęzycznym seminarium "Ludobójstwo europejskich Żydów - perspektywy i podejścia", które zostało zorganizowane i sfinansowane przez Dom Konferencji w Wannsee (Gedenkstätte Haus der Wannsee-Konferenz - GHWK)

W dniach 19-23 maja br. grupa 15 studentów oraz doktorantów CBH wzięła udział w anglojęzycznym seminarium "Ludobójstwo europejskich Żydów - perspektywy i podejścia", które zostało zorganizowane i sfinansowane przez Dom Konferencji w Wannsee (Gedenkstätte Haus der Wannsee-Konferenz - GHWK).

Program seminarium, poza możliwością udziału w wykładach oraz warsztatach prowadzonych przez naukowców i edukatorów współpracujących z GHWK, pozwolił także na dokładne zapoznanie się z ekspozycją Domu oraz zasobami tamtejszej biblioteki. Studenci i doktoranci CBH odbyli ponadto między innymi wizyty w Muzeum Żydowskim, Muzeum Topografia Terroru, Silent Heroes Memorial Center oraz Miejscu Pamięci i Muzeum Sachsenhausen w Oranienburgu. Uczestnicy programu mieli także możliwość zapoznania się z formami upamiętniania ofiar Holokaustu w Berlinie, takimi jak: Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Pomnik pamięci homoseksualistów prześladowanych przez nazizm oraz Pomnik europejskich Sinti i Romów zamordowanych przez reżim nazistowski.

Studenci i doktoranci CBH serdecznie dziękują pracownikom Domu Konferencji w Wannsee za unikatową możliwość poszerzenia swojej wiedzy, jaką dał im udział w seminarium, szczególne podziękowania kierując do dra Wolfa Kaisera (dyrektor ds. edukacji GHWK) oraz koordynatorki seminarium Anny Rosenhain-Osowskiej.

Opracował: Tomasz Kobylański

Zdjęcia: Adam Banach, Kamila Burchart, Tomasz Kobylański

Zobacz galerię zdjęć