Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Galeria

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

VII Międzynarodowa Szkoła Letnia - Nauczanie o Holokauście

W dniach 2 – 8 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście.

W dniach 2 – 8 lipca br. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się siódma edycja Międzynarodowej Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście. Program był wspólnym przedsięwzięciem polskich i zagranicznych instytucji: Centrum Badań Holokaustu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Illinois Holocaust Museum and Education Center, Skokie, USA, Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie oraz Żydowskiego Muzeum Galicja w Krakowie, przy współpracy:
Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu.

W gronie zaproszonych ekspertów znaleźli się m.in.: prof. Eugenia Prokop-Janiec, prof. Jan Tomasz Gross, prof. Michael Berenbaum, prof. Feliks Tych, prof. Zdzisław Mach, prof. Jonathan Webber, prof. Andrzej Żbikowski, prof. Marek Kucia, dr Jolanta Ambrosewicz-Jacobs, dr Piotr Trojański, dr Dariusz Libionka, p. Michał Sobelman, p. Robert Kuwałek, p. Robert Szuchta.

W ramach siódmej edycji Szkoły Letniej - Nauczanie o Holokauście odbyły się wykłady, prezentacje, warsztaty, projekcje filmów, dyskusje panelowe i sesje pytań do ekspertów. W programie uwzględniono także wizyty w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, Żydowskim Centrum Edukacyjnym w Oświęcimiu, jak również w Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu.

Album 1

Album 2

Album 3

 

Zdjęcia: Marcin Kaczor, Katarzyna Suszkiewicz, Ewelina Malik, Ewa Wziątek, Grzegorz Tomczewski

Zobacz galerię zdjęć