Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekty

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jagielloński Wieczór Filmowy w Baszcie w Przegorzałach – pokaz filmu "Palacz zwłok"

10. kwietnia 2016 r. w ramach Jagiellońskich Wieczorów Filmowych odbył się pokaz filmu "Palacz zwłok" w reżyserii Juraja Herza. Wydarzenie odbyło się w Przegorzałach położonych w przepięknym miejscu, na wapiennym wzgórzu Skały Przegorzalskiej

10. kwietnia 2016 r. w ramach Jagiellońskich Wieczorów Filmowych odbył się pokaz filmu "Palacz zwłok" w reżyserii Juraja Herza.

Wydarzenie odbyło się w Przegorzałach położonych w przepięknym miejscu, na wapiennym wzgórzu Skały Przegorzalskiej, dominującej nad panoramą Wisły. W trakcie wojny miejsce to zostało zajęte przez Niemców. Obecnie mieści się tutaj nasze Centrum Badań Holokaustu UJ oraz Instytut Europeistyki UJ.

W trakcie pokazu doktorantka Agnieszka Zajączkowska-Drożdż opowiedziała o działalności Centrum, a prelekcję do filmu wygłosił doktor Bartosz Kwieciński – absolwent filmoznawstwa UJ, który doktoryzował się na podstawie rozprawy o wizualnej pamięci Zagłady. Jest adiunktem w Centrum Badań Holokaustu UJ oraz autorem szeregu publikacji na temat wizerunku Zagłady w kinie.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie pokazem i udział.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie ALL In UJ, Centrum Badań Holokaustu oraz Katedra UNESCO ds. Edukacji o Holokauście.

Fotorelacja: Piotr Barejka, dr Bartosz Kwieciński