Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Projekty

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dr hab. Jolanta Ambrosewicz-Jacobs w wywiadzie dla PAP: każdy kraj ma własny powód do nauczania o Holokauście

7 lipca 2015 r. ukazał się w portalu historycznym dzieje.pl wywiad z Panią dr hab. Jolantą Ambrosewicz-Jacobs przeprowadzony przez Panią Beatę Kołodziej z Polskiej Agencji Prasowej

7 lipca 2015 r. ukazał się w portalu historycznym dzieje.pl wywiad z Panią dr hab. Jolantą Ambrosewicz-Jacobs przeprowadzony przez Panią Beatę Kołodziej z Polskiej Agencji Prasowej.

Przedmiotem rozmowy były m.in. takie kwestie, jak potrzeba nauczania o Holokauście, konieczność kształcenia odpowiedniej kadry nauczycielskiej oraz oczekiwania uczniów w tym zakresie.

Jolanta Ambrosewicz-Jacobs – dr hab. w dziedzinie kulturoznawstwa, dyrektor Centrum Badań Holokaustu UJ, adiunkt w Katedrze UNESCO ds. Edukacji o Holokauście w Instytucie Europeistyki UJ. Stypendystka uczelni zagranicznych, prowadziła badania m.in. na uniwersytetach w Oxfordzie oraz w Cambridge. Jest autorką i współautorką publikacji na temat nauczania o Holokauście. Laureatka Nagrody im. Ireny Sendlerowej w 2012 r. (wspólnie z prof. Marią Janion) ustanowionej przez Fundację Taubego na rzecz Życia i Kultury Żydowskiej.